Interiér DADA Distrikt
Mladá prešovská kancelária so sviežim koncepčným, no racionálnym prístupom k tvorbe.
architektura, architekt, interier, interierovy, moderny, dizajn, navrh, ildza, palencar, presov
1555
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1555,bridge-core-2.4.8,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-23.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.0,vc_responsive

Interiér bytu v DADA Distrikte

Návrh a vizualizácia interiéru bytu v rekonvertovanej továrni s podlažnou plochou 105m2. Nadštandardnú svetlú výšku bytu, typickú pre post-industriálne priestory, využívame vložením 2 medzipodlaží. Jedno prislúcha detskej izbe, druhé funguje samostatne, pre hostí.

O „jednotu v rozmanitosti“ hlavného priestoru sa stará rovnováha medzi dvoma explicitne materiálovo (+výškovo) oddelenými, kontrastnými priestormi – bielym a tmavo-šedým. Každý z nich nesie 1 jednotiaci, výrazný prvok – kožený červenohnedý gauč v obývacej časti a naproti nemu pracovnú dosku z medeného plechu v kuchyni.
Dôležitým prvkom je tiež knižnica na celú výšku priestoru. Priestor je ďalej citlivo doplnený o „primerane dizajnový“ nábytok.

 

MIESTO
Brno, Česko

KLIENT
súkromný investor

DÁTUM PROJEKTU
2019