Spolkový dům Horažďovice
Mladá kancelária so sviežim koncepčným, no racionálnym prístupom k tvorbe.
tri, strnast, ctrnact, 3.14, architektura, architekt, interier, interierovy, moderny, dizajn, navrh, ildza, palencar, presov, brno
1599
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1599,bridge-core-3.0.1,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Spolkový dům Horažďovice

Návrh reflektuje složitost urbanistického a celospolečenského vývoje místa, z něhož stávající stav vzniknul. K razantním zásahům z minulé doby – zrušení uliční čáry, demolice města, moderní pavilonová výstavba kina bez návaznosti na okolní urbanistickou strukturu – přistupujeme jako k dědictví, které sice z dnešního hlediska působí neurvale, ale ve své době bylo zamýšleno s dobrým úmyslem.
Nevratný stav zrušení uliční čáry napravujeme vytvořením uliční čáry nové. Přístavbou původního objektu kina novými křídly vzniká kompaktní živá ulice odsazená od poměrně frekventované silnice. Venkovní prostor bude intenzivně využíván podél nového domu.
Ve zbytku prostoru mezi silnicí a novou uliční frontou je pás vegetace plnící stejnou funkci jako doposud – funkci okrasnou a clonící, nově ovšem v přehledné, čitelné a dobře udržitelné formě.

 

TYP ZÁKAZKY
otvorená dvojkolová súťaž (3.miesto)

MIESTO
Horažďovice, Česko

KLIENT
Obec Horažďovice

DÁTUM PROJEKTU
2019

AUTORI
Ing. arch. Ondrej Palenčar, Ing. arch. Štěpán Vašut, Ing. et Ing. arch. Tomáš Babka, Ing. arch. Adam Koten

SPOLUPRÁCA
Ing. arch. Lukáš Ildža