Táborová základna Hájenka
Mladá kancelária so sviežim koncepčným, no racionálnym prístupom k tvorbe.
tri, strnast, ctrnact, 3.14, architektura, architekt, interier, interierovy, moderny, dizajn, navrh, ildza, palencar, presov, brno
2190
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2190,bridge-core-3.0.1,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Tábor základna Hájenka

Přestože kůrovcová kalamita nevídaným rozsahem zasáhla husté lesy v okolí táborové základny, duch místa je zde stále patrný. Komplex mohutných staveb, který mírnými odskoky podlahy i střech kopíruje svah, tvoří jasnou hranici mezi silnicí a tábořištěm. V tomto charakteristickém urbanistickém dělení plynule pokračuje také nově navržené uspořádání táborových chatek. Vznikají tak dva uzavřené podélné prostory, každý s jinou mírou intimity a jinými možnostmi využití.

Nově navržená přístavba v přední části budovy definuje vstupní nádvoří a umožňuje reprezentativní nástup do hlavní výškové úrovně stavby. Pro splnění požadovaných kapacit je nutné mírně nadstavět podkroví. Vzhledem ke stavu krovu se však jedná o téměř nezbytný zásah.

Celkově je návrh velmi umírněný – podporuje současnou hmotu stavby, a díky drobným kosmetickým úpravám v exteriéru a především pak díky razantním úpravám provozu a funkčního uspořádáním ji posouvá do 21.století a prodlužuje její životnost o další desetiletí.

SPOLUAUTOR

Tomáš Gábor

MIESTO

Brtnice, Česko

KLIENT

Statutární město Jihlava

DÁTUM

2021

ZASTAVANÁ PLOCHA

889 m2

ÚŽITKOVÁ PLOCHA

1255 m2