RD Levice
Mladá kancelária so sviežim koncepčným, no racionálnym prístupom k tvorbe.
tri, strnast, ctrnact, 3.14, architektura, architekt, interier, interierovy, moderny, dizajn, navrh, ildza, palencar, presov, brno
1334
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1334,bridge-core-3.0.1,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

RD Levice

Návrh tohoto dvojpodlažného rodinného domu situovaného na rovinatej parcele súvisí s jeho bezprostredným susedom – stavbou predajne, s ktorou zdieľa severozápadný múr. V rámci parcely prístupnej zo severovýchodu je dom umiestnený vzadu, za predajňou, čo mu poskytuje pocit súkromia.
Dispozične je riešený v rámci dvoch zón, a to dennej na prízemí a kľudovej na poschodí. Prepája ich priame schodisko umiestnené k neosvetlenej fasáde, zatiaľ čo obytné miestnosti sú orientované v prospech tepelných ziskov. Veľká obytná hala na prízemí plynule naväzuje na prekrytú terasu otvárajúcu sa do záhrady.
Výraz domu vyznáva čistotu a minimalizmus. Jednoduchá forma a jej vzťah k prvkom na fasáde sú starostlivo kompozične vyladené.
Materiálové riešenie kombinuje drevenú fasádu s bielymi prvkami oplechovania a ostením okenných a dverných otvorov.

 

MIESTO
Levice – Slovensko

KLIENT
súkromný investor

DÁTUM PROJEKTU
2018

SPOLUPRÁCA
Ing. Rastislav Ildža

SÚVISIACE PROJEKTY
prejsť na návrh interiéru
prejsť na návrh susednej budovy predajne